Když je zdivo napadeno okolní vlhkostí

Ať už vlivem extrémních povětrnostních podmínek, či nedbale provedené hydroizolaci, může se stát, že do vašeho zdiva začne proudit okolní vlhkost. Jedná se o nepříjemnou situaci pro všechny majitele takto postižených objektů. Neméně pak pro samotné obyvatele, kteří díky vlhkému zdivu ztrácejí komfort bydlení.

Jak lze problém se zdivem rozpoznat

Vůbec fakt, že je zdivo zasaženo, není vždy lehké ihned rozpoznat. Vlhkost může pronikat pomalu a postupně tak narušovat vnitřní struktury zdiva, aniž by bylo na oko patrné, že je se zdivem něco v nepořádku. Problém začne být zjevný ve chvíli, kdy se na postiženém místě začnou tvořit fleky, plísně, solné mapy a místo začne nepříjemně zapáchat.

V tuto chvíli je třeba povolat odborníka, který by byl schopen míru poškození určit a navrhnout další nápravný postup. Ve většině případů se následně dostane ke slovu sanace zdiva.

Existuje několik různých ověřených postupů a metod, jejichž cílem je zabezpečit, aby se vlhkost do zdiva již v budoucnu nedostala. Jinými slovy, mají za úkol dodat zdivu dostatečně dobrou, účinnou a kvalitní hydroizolaci.

Tip na článek  Nízkoenergetické domy

Postup při injektáži zdiva

Jedním z ověřených postupů je i injektáž zdiva. Stejně tak jako všechny ostatní metody, i injektáž zdiva je třeba použít v případě, že to situace umožňuje a právě tento postup je tím nejlepším. Každá metoda má své specifické použití, které je vždy nutno konzultovat s odborníkem. Ten by měl nejen vybrat tu vhodnou metodu, ale následně ji i umět v konkrétní situaci správně aplikovat.

Zdivo napadené vlhkostí
diibdiib1 / Pixabay